Poszukiwania zaginionej 71-latki

5 grudnia 2019 | Aktualności Ratownictwo Wodne

Przez dwa dni nasi druhowie poszukiwali zaginionej 71-latki. Obszarem poszukiwań objęto miejscowość Pomiechówek i Pomiechowo w tym pola i rzekę Wkrę. W działaniach zaangażowano znaczne ilości sprzętu ratowniczego. Niestety w drugim dniu poszukiwań odnaleziono ciało poszukiwanej.

W niedzielę zostaliśmy zadysponowani o godzinie 18:28 do poszukiwań w rejonie Pomiechówka. Na miejsce udał się zastęp z ratownikami oraz quad. Do akcji decyzją kierującego dzianiami, włączono również naszą łódź. Łącznie w akcji trwającej do 22:21 udział brało 12 naszych druhów oraz dwa psy poszukiwawcze Regar i Wigilia.

Ponowny alarm otrzymaliśmy w poniedziałek o godzinie 9:19. Po dojechaniu na miejsce koncentracji sił i środków, uzyskaliśmy informację o odnalezieniu zwłok w starej odnodze rzeki Wkry na wysokości Pomiechowa. Naszym zadaniem było wejść do wody, gdzie ujawniono zwłoki kobiety. Okazało się, że jest to poszukiwana od soboty 71-latka. Ciało zostało zabezpieczone i przekazane prokuratorowi, który przybył na miejsce.