Poszukiwania 15-latka

W czwartek 3 sierpnia o godzinie 15:30 zostaliśmy zaalarmowani do tonącej osoby w pobliżu mostu na rzece Wiśle od strony Zakroczymia. Na miejsce udał się samochód SLRW Iveco z pontonem. 

Ratownicy wodni wsparci przez strażaków z naszej jednostki oraz jednostki PSP Nowy Dwór Mazowiecki i Warszawa oraz OSP Zakroczym, rozpoczęli poszukiwania na rzece Wiśle od miejsca wskazanego przez świadków zdarzenia. Ustalono, że poszukiwany jest 15-letni mieszkaniec Zakroczymia, którego porwał nurt rzeki. Działania ratownicze nie przyniosły skutku i nastolatek nie został odnaleziony. Na noc działania na wodzie zostały przerwane.

W piątek rano ponownie udaliśmy się do Zakroczymia, gdzie prowadzono akcję humanitarną i poszukiwano ciała 15-latka. Po kilku godzinach około kilometra od miejsca utonięcia, zauważono ciało zaczepione o konar drzewa. Po wyciągnięciu i przetransportowaniu do brzegu, ciało przekazano policji.

Łącznie w akcji udział brało 9 strażaków z naszej jednostki.