Pierwszy dzień Manewrów Ratowniczych – Fotorelacja

W czwartek (15.06) w siedzibie naszej jednostki ruszyły I Manewry Ratownicze Modlin Twierdza 2017. Pierwszym elementem był wykład medyczny, który poprowadził dr Adam Pietrzak. Po kolacji ratownicy podzieleni na grupy, ruszyli do realizacji epizodów ratowniczych.

Ćwiczący musieli poradzić sobie z osobą uwięzioną pod gruzami czy w ciemnym strychu odnaleźć rannych, tylko przy pomocy noktowizora. Kolejnym elementem było narysowanie mapy pomieszczeń w których można przygotować szpital polowy. Niestety ratownicy w jednym z pomieszczeń natknęli się na samobójce, który powiesił się na linie. W jednym z punktów, grupy musiały rozrysować mapy i określić najbliższe drogi do ewakuacji poszkodowanych.

Najważniejszym zadaniem było niesienie pomocy osobom, które ucierpiały w zdarzeniu masowym jakim był wybuch w budynku. W związku z mnogością poszkodowanych, pierwszym elementem była segregacja poszkodowanych tzw. triage.

Foto: dh Maciej Krok, dh Marek Karpowicz