Patrol rzeki Wisły

14 lutego 2021 | Aktualności Ratownictwo Wodne

W niedzielne popołudnie wspólnie z funkcjonariuszami Komisariatu Rzecznego Policji, udaliśmy się na patrol rzeki Wisły na terenie gminy Zakroczym i Leoncin.  W patrolu udział brało 5 naszych druhów. Patrol wykonano z użyciem samochodu Ratownictwa Wodnego Isuzu. 

Nasi ratownicy wspólnie z policjantami odwiedzili 555 kilometr rzeki Wisły w Zakroczymiu. Nad wodą nie zastano nikogo, kto niebezpiecznie przebywałby na lodzie. Na Kępie Zakroczymskiej, zastaliśmy dużo osób na rodzinnych spacerach. Wszyscy doskonale wiedzieli jakie zagrożenie stanowi chodzenie po zamarzniętej wodzie. Po objechaniu gminy Zakroczym udaliśmy się na drugi brzeg do gminy Leoncin na wysokości Nowych Grochali.

W gminie Leoncin nie zastano nikogo w pobliżu brzegu rzeki Wisły.

Przypominamy, lód na rzece jest bardzo niebezpieczny. W każdej chwili może się załamać pod człowiekiem a po wpadnięciu do wody, przy braku pomocy, można nawet utonąć.