Nowy samochód ratowniczo – gaśniczy

28 lutego 2018 | Aktualności  

W środowy wieczór na sam koniec lutego, do naszej jednostki przyjechał długo oczekiwany przez druhów samochód ratowniczo – gaśniczy z przeznaczeniem do gaszenia niewielkich pożarów oraz pomocy przy wypadkach. 

Przed wjazdem do naszej remizy oczekiwali druhowie z odpalonymi flarami oraz świecami dymnymi. Na powitanie przyjechali również członkowie wspierający tj. burmistrz Jacek Kowalski, komendant Straży Miejskiej Piotr Rogiński oraz Andrzej Hiszpański prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Chwilę po godzinie 18 przez osiedle Modlin Twierdza przejechała kolumna pojazdów. Prowadzony przez samochód Iveco przejechał nasz nowy samochód Opel Movano. Na końcu kolumny zamykającym był star 266. Przed remizą oczekiwali druhowie, którzy powitali samochód w swojej remizie. Oczywiście każdy druh chciał zobaczyć nowy nabytek oraz przejechać się chociaż kawałek.

Zakup samochodu możliwy był dzięki uzyskanym dotacjom ale i dzięki mieszkańcom Modlina Twierdzy, którzy wsparli strażaków, chodzących po domach i zbierających datki do puszek.

Wkrótce samochód zostanie uzbrojony i wstawiony do podziału bojowego naszej jednostki.