Mazowsze wsparło naszą jednostkę

19 września 2018 | Aktualności  

Ponad rok temu w wyniku włamania do naszej remizy w Modlinie Twierdzy, nieznani sprawcy ukradli silnik do łodzi ratowniczej oraz motopompę i agregat prądotwórczy. Dzięki staraniom druhów i pozyskanym środkom finansowym, udało się odkupić silnik. Niestety pozostały sprzęt przepadł . Z pomocą przyszedł Samorząd Województwa Mazowieckiego. 

W środę (19.09) w siedzibie naszej jednostki, Radosław Rybicki – przedstawiciel Marszałka Województwa Mazowieckiego, dyrektor departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim przekazał nam brakujący sprzęt tj. Motopompę Honda SST50 i agregat prądotwórczy FOGO F3001 2,7 kw.

W uroczystości przekazania sprzętu wzięli udział również starosta nowodworski Magdalena Biernacka wraz z zastępcą Pawłem Calakiem oraz burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego Jacek Kowalski. Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP reprezentował prezes Andrzej Hiszpański.

Prezes jednostki dh Mariusz Torbus podziękował przedstawicielowi marszałka za wsparcie jednostki.