Kolejne ciało wyłowione z Wisły

15 kwietnia 2020 | Ratownictwo Wodne  

W środę (15.04) po godzinie 16 rozległ się alarm w naszej jednostce. Okazało się, że w rzece Wiśle na wysokości Osiedla Młodych w Nowym Dworze Mazowieckim, ujawniono zwłoki mężczyzny.  Na miejsce udała się nasza łódź ratownicza 537Ł09 

W działaniach brały udział poza naszą jednostką, łodzie Państwowej Straży Pożarnej i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Od brzegu przyjechały załogi Policji oraz zespół Ratownictwa Medycznego.

Naszym zadaniem było dopłynięcie do ciała i je przetransportowanie do brzegu. W tym celu wykorzystano techniki linowe oraz nosze podbierakowe. Ciało zostało przekazane funkcjonariuszom Policji.

Po oględzinach zwłok oraz wykonanych czynnościach przez technika, wydobyliśmy ciało na brzeg, który był na wysokiej skarpie i niezbędna okazała się nasza pomoc.