Dofinansowanie zakupu niezbędnego sprzętu

9 lutego 2017 | Aktualności

Ochotnicza Straż Pożarna-Ratownictwo Wodne w Nowym Dworze Mazowieckim w roku 2016 złożyła wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie o unowocześnienie wyposażenia ratowniczego poprzez dofinansowanie zakupu niezbędnego sprzętu do wykonywania działań ratowniczych.

Otrzymano na ten cel dofinansowanie (50%) w kwocie 25 000,00 zł, zaś pozostałą część pozyskano od Marszałka Województwa Mazowieckiego w kwocie 21 000,00 zł. oraz posiadanych środków własnych.

Dotacje były przeznaczone na zakup sprzętu ratowniczego w postaci 4 kompletów: aparatów powietrznych firmy Drager, mobilnej sprężarki do ładowania butli powietrznych oraz sześciu ubrań specjalnych pożarniczych typu Nomex dla strażaków-ratowników.

Takie doposażenie jednostki daje duży komfort pracy podczas działań ratowniczych. Koszt całego przedsięwzięcia to 52 026,21 zł.