Dofiansowanie od Samorządu Województwa Mazowieckiego

10 czerwca 2023 | Aktualności Ratownictwo Wodne

Dzięki corocznemu wsparciu naszej jednostki przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, również i w tym sezonie podczas letniego wypoczynku nad wodą w powiecie nowodworskim, możecie czuć się bezpiecznie. Przez całe wakacje w naszej jednostce pełniony będzie dyżur ratownictwa wodnego.

Dzięki dofinansowaniu przekazanemu naszej jednostce przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika w godzinach 8-20 codziennie trzech ratowników wodnych – strażaków, pełnić będzie odpłatny dyżur w naszej siedzibie. Na zadania z ratownictwa wodnego pozyskaliśmy 110.000 złotych. Część kwoty zostanie dołożona do zakupu drona ratowniczego typu ciężkiego wraz z dodatkową kamerą optyczną. Za ponad 50 tysięcy złotych zakupimy paliwo i niezbędne rzeczy do naszych łodzi i skuterów wodnych aby sprzęt był cały czas w gotowości do wypłynięcia oraz opłacimy dyżury ratowników.

Podpisanie umowy nastąpiło w Płocku 2 czerwca.