Defibrylator AED od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

18 lutego 2022 | Aktualności

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała naszej jednostce kolejny defibrylator AED. Jest to sprzęt wysoko zautomatyzowany, który przeznaczony jest do użytku zewnętrznego, poprzez umieszczenie elektrod na ciele poszkodowanego. Urządzenie służy do wykonywania defibrylacji, czyli zabiegu przywracającego rytm pracy serca. Defibrylator znajdzie się na wyposażeniu naszego nowego Motoambulansu. Jest to już piąty defibrylator jaki posiada nasza jednostka.

Obecnie przekazany defibrylator przekazany przez WOŚP jest drugim takim urządzeniem jakie otrzymaliśmy od fundacji. Trzy pozostałe urządzenia zostały zakupione ze środków własnych jednostki, przez prywatnego sponsora oraz przy pomocy zbiórki publicznej. Każdy nasz samochód posiada na swoim wyposażeniu po jednym defibrylatorze (łącznie 3 sztuki), jedno urządzenie znajduje się w łodzi ratunkowej a nowe urządzenie będzie przewożone w Motoambulansie.