Ćwiczenia w Gdańsku

25 lipca 2018 | Ćwiczenia Psy Ratownicze  

Poligon gruzowiskowy w Gdańsku to jedyne takie miejsce w Polsce. Ponad 5600 metrów kwadratowych żelbetonowych konstrukcji połączonych siecią tuneli podzielonych na cztery zróżnicowane pola robocze, które umożliwiają ćwiczenie najbardziej zaawansowanych scenariuszy po wystąpieniu katastrofy budowlanej.

To właśnie w tym miejscu, pod okiem Katarzyny Wodniak i Michała Szalca instruktorów szkolenia psów ratowniczych z Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej OSP Gdańsk, w miniony weekend trzy nasze zespoły ratownicze z psami doskonaliły swoje umiejętności. Magda Bar z psem Brego, Emilia Malicka z suką Wigilią i Kamil Malicki z psem Regarem, ćwiczą bardzo intensywnie aby w tym roku zdać pierwsze egzaminy z zakresu specjalności gruzowiskowej, które w przyszłości pozwolą przystąpić do egzaminów uprawniających do udziału w akcjach ratowniczych na terenie kraju i za granicą.