Ćwiczenia terenowe w lesie

W sobotni wieczór (6.01) w lesie w okolicach Krubina w gm. Wieliszew, druhowie z naszej jednostki z Sekcją Poszukiwawczo – Ratowniczą, przeprowadzili ćwiczenia terenowe z poszukiwań osób zaginionych oraz pierwszej pomocy poszkodowanym.

W ćwiczeniach udział wzięli również członkowie fundacji Anikar oraz Cywilna Grupa Poszukiwawcza Warszawscy Tropiciele i Stowarzyszenie S12. W lesie ukryto pozorantów, których odnaleźć miały zespoły złożone z 3 ratowników (Szybkie Trójki). W poszukiwaniach wykorzystano również psy poszukiwawcze, które są na wyposażeniu OSP RW oraz stowarzyszeń współpracujących.

Jednym z epizodów było odnalezienie osoby rannej dodatkowo będącej pod wpływem alkoholu, znajdującej się w pobliżu torów kolejowych. Mężczyznę trzeba było zabezpieczyć na miejscu i przetransportować do oczekującego Zespołu Ratownictwa Medycznego. Nowością było wykorzystanie do poszukiwań osoby zaginionej, która zgubiła cześć garderoby, psa tropiącego. Dla wszystkich ratowników i psów była to cenne lekcja działania w trudnych warunkach.

Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu Wirtualny Nowy Dwór