Blog

Ćwiczenia z użyciem Lucasa

18 kwietnia 2021 | Aktualności Ćwiczenia MDP

W codziennych działaniach ważne są nie tylko chęci niesienia pomocy ale doświadczenie oraz umiejętne posługiwanie się posiadanym sprzętem. W związku z tym podczas sobotniej zbiórki naczelnik Norbert Wysocki przeprowadzić ćwiczenia z użyciem narzędzi hydraulicznych Lucas. W ćwiczenia zaangażowano również Młodzieżową Drużynę Pożarniczą aby już od wczesnych lat uczyli się przeznaczenia i użytkowania posiadanego sprzętu.

Zarówno nożyce jak i rozpieracz firmy Lucas znajdują się na wyposażeniu samochodu Opel Movano GLBa. Kilku krotnie sprzęt był już używany przy wypadkach i innych zdarzeniach. Podczas zbiórki od podstaw omówiono sposób działania urządzenia oraz w praktyce zaprezentowano jego zastosowanie.

Nie żyje druh Bogdan Markowski

15 kwietnia 2021 | Ważne

Ze smutkiem dotarła do Nas wiadomość o śmierci druha Bogdana Markowskiego. Od 2012 roku w naszych szeregach druh Bogdan był nieocenionym doradcą i wsparciem w rozwoju jednostki.

Dziękujemy druhu Bogdanie za każde słowo do nas skierowane z pomocą i wsparciem. Za cenne podpowiedzi i angażowanie się w sprawach naszej jednostki. Będziemy o Tobie pamiętać dalej rozwijając naszą działalność dla dobra mieszkańców.

Strażacy zaszczepieni przeciw Covid-19

12 kwietnia 2021 | Aktualności

Ponad 30 druhów z naszej jednostki zostało zaszczepionych przeciwko koronawirusowi Sars-Cov2. Dzięki temu wszyscy druhowie biorący udział w akcjach zarówno gaśniczych jak i ratowniczych oraz pomocy przy walce z Covid-19 przyjęli szczepionkę i uzyskali odporność przeciwko zakażeniu się.

Bezpieczeństwo naszych druhów biorących udział w akcjach jest dla nas szczególnie ważne. Namawialiśmy strażaków na poddanie się szczepieniu. Wszyscy aktywni na co dzień druhowie ochoczo odpowiedzieli na apel i poddali się procesowi szczepienia. Wszystko wykonano sprawnie w Szpitalu Tymczasowym na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Wesołych Świąt

 Życzenia świąteczne Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne w Modlinie Twierdzy 

Kica zając poprzez pola,
Za nim leci nasza sfora.
Wiguś, Pikuś, Bonek nasz,
Robi sektor dla was.
Yara leci, biegnie w las,
Na pisanki przyszedł czas
Maks też leci, hen do wody,
Żarty robić Norbertowi!
Maui biegnie, węża niesie,
Śmingus dyngus robi w lesie!
Ale zaraz, co się dzieje?
Biegną, lecą, wyszczekują:
Zdrowia, szczęścia, pomyślności,
Niech zajączek u was gości!
Smacznego zajączka🙂
życzy Bone z całą ekipą Ochotnicza Straż Pożarna – Ratownictwo Wodne.

150 akcji w pierwszym kwartale roku

W pierwszym kwartale roku 2021 dysponowani byliśmy 150 razy. Większość to akcje związane ze zwalczaniem Covid-19 takie jak dowiezienie żywności, wyprowadzenie psa czy ozonowanie pomieszczeń. Interweniowaliśmy również do pożarów, wypadków oraz innych miejscowych zagrożeń. Patrolowaliśmy również tereny nad rzeką Wisłą, gdy jej stan był wysoki. Dysponowani byliśmy również do poszukiwania osób zaginionych.

Dziękuje druhom, którzy stawiają się na alarm i wyjeżdżają do akcji – mówi wiceprezes dh Norbert Wysocki. W ostatnim czasie jednostka pozyskała sprzęt do ozonowania pomieszczeń i pojazdów. Przeprowadzamy ozonowania szkół i instytucji publicznych oraz pojazdów pożarniczych. Wszystko to w walce z Covid-19 – dodaje wiceprezes.