Poszukiwania w gminie Czosnów

15 października 2021 | Akcje Aktualności Psy Ratownicze

W poniedziałek (11.10) w godzinach porannych zostaliśmy zadysponowani przez SKKP PSP w Nowym Dworze Mazowieckim do pomocy Policji w poszukiwaniach zaginionego mężczyzny na terenie gminy Czosnów.

Podczas przeszukania wyznaczonego terenu, które trwało do późnych godzin wieczornych nie udało się odnaleźć osoby zaginionej. Dziękujemy za współpracę miejscowym jednostkom systemu KSRG i Policji. Bezpośredniego wsparcia w działaniach udzieliła Grupa Ratownictwa PCK Warszawa oraz OSP Dębe Wielkie. W gotowości były grupy współpracujące Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego S12 i CGP Tropiciele.

Naczelnik się żeni

11 września 2021 | Aktualności

W piątek (10 września) nasza jednostka pożegnała kawalerski stan zastępcy naczelnika Mateusza Pietrzaka, który poślubił wybrankę swojego serca Darię Myszk. Druhowie przygotowali szpaler przed kościołem oraz bramę weselną. Młodzi zostali do domu weselnego przewiezieni w kolumnie wozów strażackich.

Strażacy przygotowali bramę weselną związaną z obecną sytuacją covidową. Na szczęście nowożeńcy posiadali odpowiednie mocno procentowe lekarstwa i zakażenie im nie straszne.

Nocne ćwiczenia MDP

28 lipca 2021 | Aktualności Ćwiczenia MDP

Nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza nawet w wakacje doskonali swoje umiejętności i ćwiczy nawet w nocy. Podczas całonocnej zbiórki, młodzi druhowie udali się w teren, gdzie przygotowane były symulacje różnych zdarzeń.

Nocne ćwiczenia skupiły się na udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, prawidłowych czynnościach ratujących życie w tym użycie defibrylatora AED. Osoba poszkodowana musiała zostać również przetransportowana w bezpieczne miejsce a następnie przekazana innym służbom.

Po wakacjach działalność MDP będzie jeszcze większa i bardziej zauważalna.

Zawalenie kamienicy

7 lipca 2021 | Akcje Psy Ratownicze Ważne

W środę (7.07) o godzinie 4:30 zostaliśmy zaalarmowani przez Wojewódzkie Stanowisko Koordynacji Ratowniczej Państwowej Straży Pożarnej o zawaleniu się kamienicy w Warszawie przy ulicy Targowej. Z dyspozycji WSKR udaliśmy się samochodem sekcji psów poszukiwawczych wraz z psem Regarem, który jest psem o specjalności gruzowiskowej.

Po przybyciu na miejsce akcji ustalono, że doszło do zawalenia 3 pięter starej kamienicy. W wyniku podjętych czynności przez wszystkie obecne na miejscu siły i środki, nie potwierdzono obecności osób żywych.

Tonący mężczyzna na plaży miejskiej

27 czerwca 2021 | Akcje Ratownictwo Wodne Ważne

W niedzielę (27.06) o godzinie 11:15 dyspozytor PSK w Nowym Dworze Mazowieckim, odebrał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o osobie tonącej na plaży przy ulicy Sukiennej obok siedziby WOPR. Na miejsce wysłan dwa skutery wodne z naszej jednostki oraz łódź z JRG Nowy Dwór Mazowiecki. Od brzegu działały kolejne zastępy oraz nowodworscy policjanci.

Pierwszy na miejscu pojawił się nasz ratownik wodny, który przybył na alarm bezpośrednio na miejsce zdarzenia. Chwilę później dopłynęli ratownicy na skuterach wodnych. Na szczęście świadkowie zdarzenia wynieśli z wody tonącego. Mężczyzna był z zachowanymi funkcjami życiowymi. Dzięki postawie świadków udało się uratować życie mężczyźnie, który przekazany został zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Okazało się, że mężczyzna ratował tonące dziecko. Obydwojgu na szczęście nic się nie stało. Medycy zbadali zarówno dziecko jak i mężczyznę i uznali, że nie ma potrzeby transportu do szpitala.

Udział w akcji:
531[M]23 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki