“Bezpiecznie na rowerze”

16 maja 2017 | Aktualności MDP Pokazy  

W sobotę (13.05) nasi druhowie brali udział na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 w konkursie “Bezpiecznie na rowerze” organizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki i Szkołę Podstawową.

Celem przedsięwzięcia jest podnoszenie poziomu bezpieczeństwa wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego poprzez popularyzację przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Pokazanie, że bardzo dobra znajomość zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego i umiejętność udzielenia pierwszej pomocy ma ogromy wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale także na zdrowie i życie innych uczestników ruchu. Większa wiedza i świadomość niewątpliwie wpłynie również na zmniejszenie się liczby wypadków drogowych z udziałem dzieci (pieszych i rowerzystów).

Dla najmłodszych przygotowaliśmy płonącą “wioskę smerfów” oraz pokazy z pierwszej pomocy. Wspólnie z funkcjonariuszami z JRG Nowy Dwór Mazowiecki zaprezentowaliśmy metody wydostania z pojazdu, poszkodowanej w wypadku osoby.