Bezpieczne Wakacje 2019

1 lipca 2019 | Ratownictwo Wodne  

Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne w poniedziałek 1 lipca wziął udział w spotkaniu z udziałem starosty nowodworskiego oraz policji, straży pożarnej i miejskiej oraz sanepidu. Tematem spotkania były “Bezpieczne Wakacje”.

W trakcie spotkania wszystkie służby omówiły realizowane przez siebie zadania mające na celu poprawę bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą i nie tylko. Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwo Wodne poinformowała o utrzymywaniu dyżuru ratowników wodnych na terenie remizy przy ul. Księstwa Warszawskiego w Modlinie Twierdzy.

Za kilka dni zamknięty zostanie most na rzece Narwi. To dla naszej jednostki dodatkowe wyzwanie. W tym celu nasi druhowie również będą dyżurować w remizie, aby móc jak najszybciej wyjechać do zdarzenia.

W wybrane weekendy, kiedy to na plaży przy targowisku miejskim będzie organizowane miasteczko rozrywki, zwiększona będzie u nas obsada ratowników wodnych, którzy patrolować będą miejsce przy targowisku od strony wody.

Na realizację zadania pozyskaliśmy środki finansowe z budżetu Województwa Mazowieckiego oraz od Województwa Mazowieckiego.