500+ km edycja VI dla strażaków na Ukrainie

W dniach 23-25 czerwca br. odbyła się 6. edycja Charytatywnego Ultramaratonu Kolarskiego. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem 500 km+ na rowerze dla strażaków z Ukrainy. Jest to strażacka inicjatywa kolegów ze Słupska, Wrocławia, Oławy i Polkowic.

Niniejsze przedsięwzięcie zorganizowano, stawiając sobie za cel zainicjowanie zbiórki pomocowej dla strażaków z Ukrainy. Przejazd rozpoczął się we Wrocławiu a punktami pośrednimi było ponad 30 jednostek organizacyjnych PSP, w tym CS PSP w czasie trwających Mistrzostw Polski w sporcie pożarniczym. Przejazd zakończył się na terenie Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

W trakcie przejazdu kolarzy, zabezpieczeniem był nasz motoambulans, który prowadził strażak – ratownik Norbert Wysocki, nasz naczelnik.