Skuter ratowniczy z platformą – nowy nabytek jednostki

13 listopada 2017 | Aktualności Ratownictwo Wodne  

Od piątku 10 listopada nasza jednostka posiada drugi skuter wodny. Fabrycznie nowy skuter ratowniczy z platformą służy do ewakuacji z wody osoby poszkodowanej i pilnego transportu na brzeg. Wartość zakupionego skutera to 64 tysiące złotych. Wraz ze skuterem zakupiono środki ochrony osobistej dla ratowników oraz przyczepę do transportu na lądzie. 

Skuter posiada 3-cylindrowy silnik Yamaha TR-1 o pojemności 1049 cm3. Lekki, mocny i wytrzymały kadłub oraz kompaktową wysokociśnieniową pompę strumieniowa HyperFlow. Skuter jest 3 osobowy i posiada komfortową kanapę a dla sternika czytelny i wielofunkcyjny zestaw wskaźników LED, prędkościomierz i obrotomierz wraz ze wskaźnikiem poziomu paliwa i czasu pracy.

Duży zbiornik paliwa o pojemności 52 l pozwala na zabezpieczenie długiej akcji na akwenie wodnym, bez potrzeby tankowania.

Zakup skutera wodnego możliwy był dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 40 tysięcy złotych. Po 12 tysięcy złotych złożyli się Urząd Marszałkowski i Urząd Wojewódzki.