Nasze psy na poligonie w Pstrążu

W dniach 13-15 maja nasi Strażacy wraz z psami uczestniczyli w ćwiczeniach na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Pstrążu, zorganizowanych przez Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza PSP Łódź.

Działania w warunkach poligonowych obejmowały realizację rozbudowanych scenariuszy związanych z poszukiwaniem osób uwięzionych pod gruzami. Ćwiczenia odbywały się w dzień i w nocy przy bardzo zmiennych warunkach atmosferycznych. To był prawdziwy sprawdzian umiejętności naszych druhów i ich psów. Ponadto przebywanie w warunkach poligonowych stworzyło możliwość przetestowania posiadanego przez naszą jednostkę sprzętu, a w szczególności zakupionego w 2018r namiotu pneumatyczno – ratowniczego.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, a GPR OSP Gdańsk i GPR OSP Justynów za wspólnie spędzony czas podczas ćwiczeń.