Pierwsze użycie Lucasa

Pod koniec października 2018 roku nabyliśmy do naszego samochodu Opel Movano (537M31) zestaw hydrauliczny Lucas. Tym samym staliśmy się bardziej przydatni przy różnego rodzaju wypadkach komunikacyjnych. Tak też był w minioną sobotę 25 maja, gdy jako pierwsi przyjechaliśmy na miejsce wypadku i rozpoczęliśmy wycinanie osoby poszkodowanej z wnętrza pojazdu. 

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastaliśmy osobę zakleszczoną w środku pojazdu. Konieczne było użycie Lucasa, aby zrobić dostęp do poszkodowanej kobiety. Nasi druhowie natychmiast ruszyli do działania i już po chwili, drzwi od pojazdu były wycięte, a służby medyczne mogły zająć się  pacjentem. 

Na szczęście wszystkie osoby z wypadku przeżyły. Odniosły jedynie obrażenia nie zagrażające ich życiu. Mamy nadzieję, że po pobycie w szpitalu wrócą do swoich rodzin pełni sił.  

Zakup narzędzi był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w kwocie 40 tysięcy złotych oraz 21 tysięcy z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego z programu OSP 2018.

Dokładny opis pozyskanego sprzętu znajduje się tutaj – Zestaw Hydrauliczny Lukas

foto: Wirtualny Nowy Dwór